Haber

Amasya’da ilköğretim okulunda depremzede öğrenciler için “Sosyal Pazar” kuruldu

Amasya’da ilkokul öğrencileri, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sonrası şehre gelen öğrenciler için okullarında ‘Sosyal Pazar’ oluşturdu.

Bahçeleriçi Şehit Recep Gülen İlkokulu öğrencileri, okullarında depremzedelere destek olmak için öğretmenlerinin de yardımıyla ihtiyaç malzemeleri hazırladı.

Öğrencilerin aileleri ile birlikte aldıkları eserler, okullarında oluşturulan sosyal markette yerini aldı. Yiyecek, içecek ve kişisel bakım ürünlerinden oluşan “Sosyal Market” depremzedelerin ve öğrencilerin hizmetine açıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, gazetecilere ve öğrencilere duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Tüm yurtta olduğu gibi kentlilerin de deprem bölgesine gerekli desteği sağlamaya çalıştığını anlatan Türkmen, şunları kaydetti:

“Öğrencilerimiz ve velilerimiz depremzede ailelerinin ihtiyacı olabilir düşüncesiyle okulda sosyal market alanı oluşturmuşlar. Çocuklarımızın da görüşleri ile oluşturulan sosyal paylaşım alanında duygulanmamak elde değil. Evlerinde ihtiyaç fazlası var ve ihtiyacı olanlar zarar görmeden alabiliyor.Çocuklarımız raflarda düzenleme yapıp paylaşıyorlar.Onun prensibi burada hayat buldu diyebiliriz.Çocuklarımızı tebrik ediyorum.Amasya her zaman üzerine düşeni yapmaya devam edecek. bunun için doğru.”

Okul öğrencilerinden 10 yaşındaki Miray İri, arkadaşlarına yardım etmek istediklerini ifade ederek, “Ülkemizde yaşanan depremler için çok üzgünüm. Arkadaşlarımıza yardım edebilirsek ne mutlu bize. ve depremzede aileleri.Umarım böyle bir deprem bir daha olmaz.” söz konusu.

haber-ortakoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu