Haber

Ankara’da bir eğlence mekanında meydana gelen olayla ilgili 9 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.

Haydar B.’yi başkentteki eğlence mekanında iki ayrı masaya oturtup taşınabilir bankacılık aracılığıyla 61 bin 500 lira daha toplayan mekan sahibi ve işyerindeki 9 çalışan hakkında 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından iddianame hazırlandı. ele geçirilen cep telefonuna ise el konuldu. .

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında 9 şüpheliye ‘sonucundan dolayı ağır yaralama’ suçundan 4,5 yıla kadar, ‘yağmacılık suçundan ise 15’er yıla kadar hapis cezası verildi. işyerinde birden fazla kişinin bulunması’ ve ‘cebir, tehdit veya aldatma yoluyla hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan her birine 15’er yıla kadar hapis cezası verilecek. ‘ suçundan her sanık için 14 yıla kadar, toplamda 33,5 yıla kadar hapis cezası talep eden iddianame hazırlandı. Söz konusu iddianamede yer alan ATK raporunda, müştekinin vücudunda kırıklar olduğu, yaralanmasının kolay tıbbi müdahaleyle iyileştirilemeyeceği belirtildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianame, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Olayın tarihi

25 Mayıs 2023’te Ankara’nın Altındağ ilçesinde bir parti mekanına giden Haydar B, gece 1.640 liralık faturayı ödedi. Edinilen bilgiye göre, iş yerinde çalışan kadınlardan biri Haydar B.’nin yanına oturunca, bir süre sonra masaya 1.600 liralık bir banknot daha geldi. Gelen hesaba itiraz eden Haydar B, ikinci kez parayı ödemek istemedi. Edinilen bilgiye göre, daha sonra hesabı ödeyen Haydar B’den yer görevlileri tarafından masasını değiştirip masaya oturup eğlenceye devam etmesi istendi. Sabah tuvalete giden Haydar B’nin masasının yeniden değiştirildiği öğrenildi. Masaya içki ısmarlayan ve mekanı terk etmek isteyen Haydar B. ile iş yerinde çalışanlar eğlenmeye devam etti ancak masadan kaldırılmadı. İlerleyen saatlerde iş yeri sahibi Ş.K.’nin kardeşi NC tarafından söz konusu tablodan 60 bin liralık hesap kesildi. Hesaba itiraz eden Haydar B, işyeri çalışanları tarafından müdürün odasına götürüldü. İddiaya göre, darp edildiği için taşınabilir bankacılık şifresini vermek zorunda kalan Haydar B, iki kişiye 6 bin 500 lira ve 55 bin lira olmak üzere toplam 61 bin 500 lira para gönderdi. Silahla tehdit edilip darp edildikten sonra yerden kaldırılan Haydar B.’nin şikayeti üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. – ANKARA

haberhonaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu