Yaşam

Bakan Ersoy’dan Tamer Karadağlı’ya yanıt: Milliyetçi olması onu rahatsız ediyorsa beni hiç rahatsız etmiyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TBMM Plan ve Bütçe Kurulu’nda bütçe görüşmeleri sırasında milletvekillerinin soru ve eleştirilerini yanıtladı.

Ersoy, Tamer Karadağlı’nın Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’ne atanmasına ilişkin eleştirilere yanıt vererek, “Çok başarılı bir tiyatro oyuncusu. Türkiye’de Shakespeare’i İngilizce oynayan ikinci bir isim bilmiyorum. Varsa bana haber verin.” … Ah, eğer onun milliyetçi ve vatansever olması beni rahatsız ediyorsa.” “Beni hiç rahatsız etmiyor, takdir etmemin bir nedeni.”

Ersoy konuşmasında şunları söyledi:

“Sayın Sevilay Çelenk’in Tamer Karadağ’a eleştirileri vardı. Bakın Sayın Tamer Karadağ benim Genel Müdürüm, çok başarılı bir oyuncu. Türkiye’de olduğu gibi dünyada da genel olarak kabul görüyor. Ben Shakespeare oynayan ikinci bir ismim. İngilizce. Türkiye’de bilmiyorum. Varsa bana bildirin. Ziyaret ederken seçmelere rastladım, tüm seçmelere bizzat katıldığını gördüm, özellikle yeni oyuncu seçerken özellikle takdir ettim. İl il gezdi, bütün seçmelere katıldı. Heyeti inceledim, hiçbir ideolojik ideolojiye bağlı olmayan çok nitelikli hocalardan oluştuğunu gördüm. “Bir heyet üyesi oluşturdu, kendisini tebrik ettim. Ah, Sevilay Hanım’ın milliyetçi ve vatansever olması beni rahatsız ediyorsa, beni hiç rahatsız etmiyor, takdir sebebimdir.” (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu