Haber

Balıkesir’in yüksek kesimlerinde kar, ilçede sağanak yağış

Balıkesir’in yüksek kesimlerinde kar, ilçede sağanak yağış

BALIKESİR – Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde sabah saatlerinde başlayıp akşam saatlerine kadar devam eden yağmur, gece saatlerinde yerini yüksek kesimlerde kar yağışına bıraktı.

Şiddetli yağmurun ardından ilçe merkezindeki dereler doldu. Sındırgı Belediyesi ekipleri mağduriyet yaşamamak adına rögar temizleme çalışmalarını sürdürüyor. Şiddetli yağmurla birlikte bazı evlerin bahçelerini su bastı. Su basan bölgelerde belediye ekipleri tarafından temizlik çalışması yapıldı.

Bölgenin en yüksek dağı olan Ulus’a ilk kar yağışı yağdı, ardından yüksek rakımlı kırsal mahallelerde beyaza büründü. Vatandaşlar önlem almaları ve zincirsiz seyahat etmemeleri konusunda uyarıldı. Ulus dağında kar yeniden 50 cm’yi geçerken, Yüreğil, Kınık ve Yaylabayır gibi kırsal mahallelerde kar kalınlığı 10 cm’yi geçti. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Sındırgı Belediyesi ekipleri, riskli bölgelerdeki yolların asfaltlanması için çalışma başlattı.

Yağmurun rahmet olduğunu belirten ve tarihi Cüneyt Köprüsü’nde Cüneyt çayının suyla buluşmasını izleyen Taha Yörük, “Yağmurdan sonra Cüneyt vadisini ziyarete geldim. Çok şükür ilçemize ilk yağmur yağıyor. aylar sonra.Geçen hafta buraya geldiğimde derede su yoktu.Şimdi dere taşıyor.Suyun sesi bile insana yetiyor.” ” dedim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu