Haber

Blinken’e Gazze tarifesi! Resepsiyona hiçbir üst düzey yetkili gelmedi ve apron ışıkları açılmadı.

İsrail, yaklaşık bir aydır Gazze Şeridi’nde hedef gözetmeksizin orantısız güç kullanıyor. Evlerden okullara, hastanelerden camilere, kiliselere kadar her yer bombalanıyor. Bölgede soykırım yaşanırken ABD en büyük desteği İsrail’e veriyor.

BATI ŞERİA’YASÜRPRİZ ZİYARET

Ortadoğu gezisi kapsamında Batı Şeria’ya sürpriz bir ziyarette bulunan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Filistin Devlet Lideri Mahmud Abbas’la görüştü. Blinken ayrıca Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ve Irak’a da beklenmedik ziyaretlerde bulundu.

ÜST DÜZEYDE HİÇBİR YETKİLİ KARŞILAMAYA GİTMEDİ

Antony Blinken ve beraberindeki heyeti Ankara’ya getiren uçak, saat 23.58’de Esenboğa Havalimanı’na indi. Türkiye’den hiçbir üst düzey yetkilinin Blinken’le görüşmeye gitmemesi ve apron ışıklarının kapalı olması dikkat çekti. Türkiye ilk kez üst düzey yetkilisi olmayan Amerikalı bir yetkiliyi ağırladı.

ANKARA VALİ YARDIMCISI NAZLI ORADA

Blinken’i, ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake, Dışişleri Bakanlığı Amerika İkili Siyasi İşler Genel Müdürü Yaprak Balkan ve Ankara Vali Yardımcısı Namık Kemal Nazlı karşıladı.

HAKAN FİDAN’LA GÖRÜŞECEK

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile mevkidaşı Blinken arasında bugün yapılacak resmi görüşmelerde Gazze’deki durum, bölgesel sorunlar ve ikili konuların ele alınması bekleniyor.

habercubuk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu