Haber

Cezayir ve Libya, bölgedeki krizleri çözmek için askeri işbirliğini güçlendirmeyi görüştü

Cezayir Genelkurmay Başkanı Orgeneral Said Shangariha ve Libya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Muhammed Ali el-Haddad, bölgedeki krizleri çözmek için askeri işbirliğini güçlendirmeyi görüştüler.

Cezayir Savunma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Genelkurmay Başkanı Shangariha, Libyalı mevkidaşı Haddad ile başkent Cezayir’de meydana geldi.

Şangay’ın Libyalı muadili Haddad ile yaptığı görüşmede bölgedeki krizleri çözmek için askeri işbirliğinin güçlendirilmesi ele alındı.

Şangariha, “Bölgedeki durumun gelişimi hakkında görüş alışverişinde bulunma ve ikili iş birliğinin gelişmişlik durumunu görme fırsatı sağlayan” toplantının değerli olduğunu vurguladı.

İki ülke yetkilileri arasındaki karşılıklı ziyaretlerin her zaman görüş alışverişinde bulunmak, iki ülke arasındaki ilişkilerin ne ölçüde geliştiğini incelemek ve bunları geliştirmenin ve güçlendirmenin yollarını tartışmak için bir fırsat olduğunu belirten Shangariha, her iki tarafın da koruma çabalarına övgüde bulundu. iki ülke arasındaki tarihsel ve ikili ilişkiler.

Shangariha, iki kardeş halk arasındaki ilişkilerin derinliğinin, iki ülke yetkililerini “bölgenin güvenliğini etkileyen ve istikrarsızlaştıran krizleri çözmek için” birlikte çalışmaya zorladığını vurguladı.

Libya Genelkurmay Başkanı Haddad da iki “kardeş” ülke arasındaki çıkarların derinliğine övgüde bulunarak, bunun iki ülkenin orduları arasındaki askeri işbirliği düzeyine birden fazla düzeyde yansıdığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu