Haber

CHP’li Belediye Başkanları Toplantısı Sona Erdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen CHP Belediye Başkanları toplantısı sona erdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen CHP Belediye Başkanları Toplantısı sona erdi. Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen ‘Belediye Başkanları Toplantısı’na CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu başkanlık etti. Partide tartışmaya yol açan çevrimiçi toplantının ardından gerçekleşen toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve diğer büyükşehir belediye başkanları katıldı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiği için toplantıya davet edilmedi. 36 belediye başkanının mazeret gösterip göstermediği toplantıda, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinin sonuçları, yaklaşan yerel seçimler ve belediyelerin güncel sorunları masaya yatırıldı.

Yaklaşık 4 buçuk saat süren görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yılmaz Büyükerşen, parti olarak birlik ve beraberlik içinde olduklarını belirtti. Büyükşeren, bazı belediye başkanlarının toplantıda parti yönetiminde değişiklik konusunu gündeme getirdiklerini belirterek, “Görüşmede bence bir gerginlik olmadı. Ama öyle diyenler olabilir mi. Başkan (Kılıçdaroğlu) çok detaylı açıklamalar yaptı ve biz o konulara hiç girmedik sandım. Bilmediğimiz çok şey var ve iletişim kopukluğu yaşıyoruz” dedi.

Görüşmenin ardından CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu gelişigüzel bir açıklama yapmadı. – ANKARA

haber-hadim.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu