Haber

Gazze’de korkunç bilanço! Son rakam açıklandı! Sağlık Bakanlığı’ndan acil çağrı

İsrail’in 20 gündür baskın yaptığı Gazze Şeridi’nde can kaybı artıyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Ashraf Al Kudra, düzenlediği basın toplantısında, İsrail saldırıları sonucu son 24 saatte 481 Filistinlinin daha hayatını kaybettiğini, toplam ölü sayısının 2 bin 913’ü çocuk olmak üzere 7 bin 28’e çıktığını duyurdu.

Al Kudra ayrıca enkaz altında 940’ı çocuk 1.650 kişinin bulunduğunu belirtti.

El Kudra, İsrail’in sağlık sistemini hedef alması sonucu 101 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini belirtti. “İsrail, yakıt ve acil tıbbi ihtiyaçların girişini engelleyerek sağlık sistemini kasten tamamen çökertmiştir.”İfadelerini kullandı.

El Kudra, “Hastanelerin sağlıksız koşullarda yerinden edilen on binlerce insanı barındıran, salgın hastalıkların ve bulaşıcı hastalıkların yayılmasına yol açan barınma merkezlerine dönüşmesi durumunda bir sağlık felaketinin yaşanabileceği konusunda uyarıyoruz. Binlerce hasta ve yaralıyı tedavi edecek sağlık sistemini yeniden tesis etmek için tüm tarafları acil ve etkili önlemler almaya çağırıyoruz.” söz konusu.

El Kudra ayrıca Mısır’a bir heyet daha davet ederek, Refah Sınır Kapısı’nın açılmasını, Gazze Şeridi’ne tıbbi yardım, yakıt ve tıbbi malzeme getirilmesini, yaralı ve hastaların Gazze dışında tedavi görmesini talep etti.

akcadag-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu