Haber

Gurur verici koleksiyondan “Şükür Saat Kutusu” Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak Paşabahçe Mağazaları’nda

GURURLA KOLEKSİYONDAN “MİNNET SAAT KUTUSU”

 

CUMHURİYETİN 100.YILINA ÖZEL TEŞEKKÜR SAATI KUTU PAŞABAHÇE MAĞAZALARINDA

 

Şişecam’ın Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak hazırladığı Gururla Koleksiyonu, Paşabahçe Mağazaları’nda tarih ve sanat meraklılarının beğenisine sunuldu. Gurur Koleksiyonu’ndan Şükran Saat Kutusu, Cumhuriyetin 100. yılına özel bir hediye seçeneği olarak Paşabahçe Mağazaları’ndaki yerini aldı.

 

07.11.2023 –Türkiye’nin en sevilen markalarından biri olan, eve ve hayata dair binlerce fikir ve öneri sunan Paşabahçe Mağazaları’nda Şişecam’ın “Tarih-Kültür-Cam” Koleksiyonları bulunuyor. Cumhuriyetin 100. yılına özel sunum“Koleksiyonu gururla ekledik. 10 Ağustos 1915’te Conkbayırı’nda Atatürk’ün hayatını kurtaran, belki de Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını ve Cumhuriyetin ilan edilmesini sağlayan cep saatinden ilham alınarak tasarlandı.Şükür Saat Kutusu, Gurur Koleksiyonu’nun anlamlı eserlerinden biri olarak Paşabahçe Mağazaları’ndaki yerini aldı.

 

Şükran Saat Kutusu

10 Ağustos 1915’te Conkbayırı’nda çıkan çatışmalarda Atatürk’ün şarapnel isabetiyle yaralanmasını cep saati engelledi. Eğer Conkbayırı’nda Atatürk’ün hayatını kurtaran o saat olmasaydı belki de Kurtuluş Savaşı kazanılmayacaktı ve cumhuriyet ilan edilmezdi. 10 Ağustos 1915’te Conk Bayırı’nda Atatürk’ün hayatını kurtaran, belki de Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına ve Cumhuriyetin ilanına yardımcı olan cep saatinden esinlenilerek hazırlanan bu esere “Şükür Saat Kutusu” adı verilmiştir. . Atatürk’ün hayatını kurtaran saat ile Cumhuriyeti ilan eden Meclis’teki saatin özgün bir tasarımla bir araya getirilmesiyle “Şükür Saat Kutusu” oluşturuldu. Şükür Saat Kutusu tamamen el emeği ile üretilmiştir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu