Haber

Hatay’daki depremde yaralananlar helikopterle Mersin’e sevk edildi.

Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği Hatay’da enkazdan çıkarılan 1’i çocuk 2’si kadın 3 kişi helikopterlerle Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hatay’daki depremde yaralananlar helikopterle Mersin’deki hastaneye sevk edildi.

Yıkılan bir binanın enkazından çıkarılan ve 36 haftalık hamile olduğu öğrenilen Yıldız Sağaltıcı (40), askeri helikopterle kaldırıldığı Mersin Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hatay’dan havalanan ambulans helikopteri ile 1’i çocuk 2 kişi Mersin’e getirildi.

Depremde yaralanan 3 bin 513 kişinin kara, deniz ve hava yollarıyla Mersin’e getirildiği, 1783 kişinin tedavilerinin ardından taburcu edildiği öğrenildi.

Mersin Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Bahar Aydınlı, hastaneye 1500’ün üzerinde hasta kabul ettiklerini belirterek, yatak kapasitelerini ikiye katladıklarını söyledi.

Tedavilerin devam ettiğini belirten Aydınlı, şunları söyledi:

“Çok fazla hasta var elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Tüm ekiplerimiz burada. Tüm hastaların kimlikleri belirlenmiyor. Hastanede bununla ilgili bir prosedür oluşturulmuş. Sağlık camiası olarak bu yükün üstesinden geleceğiz. hastaların tedavisini karşılayacak kapasitede. Yakınları şehre getirilenler hastanemizi arayabilir. Durumları hakkında bilgi alabilirler. Bu süreci hep birlikte atlatacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu