Haber

Malatya’da 5 katlı bina çöktü

Malatya’da Maraş merkezli depremlerde ağır hasar gören 6 katlı bir bina bugün çöktü. Çökme anında içeride birinin olabileceği ihtimali üzerine enkazda arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Malatya’nın Mustafapaşa Mahallesi’nde, Maraş merkezli depremlerde ağır hasar gören 6 katlı bir bina bugün saat 16.00 sıralarında çöktü. AFAD ekipleri enkazda arama kurtarma çalışması başlattı.

AFAD, “Malatya ilimizde ağır hasarlı 6 katlı binanın yıkıldığı bilgisini almış olup, ekiplerimiz hızla bölgeye sevk edilmiştir. Enkazın taranması devam ediyor. Gelişmeleri takip ediyoruz” dedi.

Malatya Valisi Hulusi Şahin, enkaz altında kimsenin bulunmadığını söyledi. Şahin, “Bina doğal olarak çöküyor. İçeride kimsenin olmadığı bilgisi var. Gruplarımız tedbir amaçlıdır. Bunu hassas cihazlarda dinlerken bir önlem olarak yapıyoruz. Şu an için herhangi bir yaşam belirtisine rastlamadık” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Urfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi’nde depremde ağır hasar gören bir bina çöktü. Çökme anında binanın yakınında bulunan bir kişi düşen moloz nedeniyle ayağından yaralandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu