Yaşam

Osmaniye’de muhabbet kuşu Maviş’in olağanüstü sesi kaçmalarına yardımcı oldu

Masal Park’ın otopark alanında oluşturulan kesintili barınma merkezinde ailesiyle birlikte kalan 17 yaşındaki Mustafa Çimen, Raufbey Mahallesi’ndeki evlerinde 7.7 büyüklüğündeki depreme yakalandıklarını söyledi. merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesiydi.

“Depremden yarım saat önce garip sesler çıkardı”

Çimen, yaklaşık 3 ay önce satın aldığı ve “Maviş” adını verdiği yavru muhabbet kuşunun o güne kadar pek şarkı söylemediğini, 6 Şubat’ta ise kafesinde farklı bir sesle kanat çırptığını belirterek, şunları söyledi:

“Depremden yarım saat önce, gece ışık yanmadığında garip bir ses çıkardı. Kafeste kanat çırpıyor, oradan oraya zıplıyordu. Sonra deprem sarsıldı, şiddeti artınca, Kuşu yakalayınca dışarı fırladım.Kuş sesiyle uyandık.Kapıyı açamadık,kapı sıkışmıştı,Açamadık.Kapının yönünü bile sorun bulduk. Çok garip bir ses çıkardı, hızlı şarkı söyledi, bir bakıma kuş sayesinde sarsıntıya yakalanmadık. Çok şükür çökmedi, sadece çatlaklar var.”

Çadırkentin maskotu oldu

Mustafa Çimen, dışarıda besledikleri köpeklerin de deprem öncesi tuhaf sesler çıkardığını belirtti.

Çimen, kafes dışında besledikleri muhabbet kuşunun insanlardan kaçmadığını söyledi. “Çadır şehrin maskotu oldu.”söz konusu.

Maviş’in özellikle çocuklar tarafından sevildiğini, moral olduğunu ve onları yüzüstü bırakmadığını sözlerine ekledi.

haber-kocasinan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu