Haber

Sedat Peker’in açıklamalarıyla gündem oldu! Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı hayatını kaybetti

Türkiye’de Özel Harp Dairesi başkanı olan ve “Tamburalı Paşa” lakaplı Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı, bu sabah tansiyonunun düşmesi nedeniyle gittiği hastanede hayatını kaybetti. Kundakçı’nın kalbinin durması sonucu saat 12.35’te yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Hasan Kundakçı’nın 18 Ocak’ta Selimiye Camii’nde düzenlenecek törenle Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedileceği belirtildi.

SEDAT PEKER’İN SÖZLERİYLE KAPLANMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde suç örgütü lideri Sedat Peker’in Kıbrıslı gazeteci Kutlu Adalı’yı öldürmesiyle ilgili yaptığı açıklamada Hasan Kundakçı’nın adı gündeme gelmişti. Peker’in iddialarında adı geçen Korkut Eken, o dönem Barış Kuvvetleri Komutanı olan Hasan Kundakçı’nın Mehmet Ağar’dan yardım istemesi üzerine Atilla Peker’le (Sedat Peker’in kardeşi) ne olur ne olmaz diye Kıbrıs’a gittiğini iddia etti.

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN ŞARTLI MESAJ

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından taziye mesajı paylaşarak, “1990’lı yıllarda terörle mücadelenin önde gelen isimlerinden Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı vefat etti. Kendisiyle ilk kez Tokyo’da tanıştığımda tanıştım. o genç bir teğmendi ben ise 1.5 yaşındaydım.Sonra 60 yılı aşan çok uzun sohbetlerimiz oldu.Allah rahmet eylesin.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu