Teknoloji

Togg İçin AVAX Alanlar Yüzde 25 Kaybetti

Yerli otomobil Togg’un ne zaman yollara çıkacağı son olayların ardından bir süredir belirsizliğini koruyor. Fakat DeğiştirSon açıklamasının ardından farklı bir nedenle sosyal medyada tepki aldı.

Birçok kullanıcı, Togg’u ön siparişle satın alma fırsatı sunacak olan NFT müzayedesinin ertelenmesi nedeniyle maddi kayıplar yaşadıklarını paylaştı. Mali kaybın nedeni, Togg NFT’lerin satın alınması için kullanılacak kripto para birimidir. AVAX için bir değer kaybıydı.

Togg NFT’leri satın almak için kullanılacak olan AVAX %25’ten fazla kayıp yaşadı:

Togg NFT’lerin satın alınmasında kullanılacak olan AVAX, ön sipariş hakkının NFT ile satın alınacağının açıklandığı 27 Ocak tarihinden itibaren Fiyatın% 25’inden fazlasını kaybetti.Açıklandığı gün 407 TL’den kapatan AVAX bugün 299 TL’den işlem görüyor.

Birçok kişi, 27 Ocak – 5 Şubat arasındaki dönemde Togg NFT’lerini satın alabilmek için AVAX’ı satın almıştı. NFT’lerin fiyatı 10AVAX 30 ileAVAX ortada değişiyordu. Bu, 27 Ocak’taki kapanış fiyatı üzerinden hesaplandığında NFT başınadır. 4070 TL’den 12 bin 210 TL’yekarşılık gelir.

Sosyal medyadan tepkiler:

Togg’un NFT müzayedesinde ne oldu?

Aralık 2019’da duyurulan ve ülkede büyük heyecan yaratan Togg C-SUV modelinin normal şartlarda bu ay piyasaya çıkması bekleniyordu. Togg’un araç için taşınabilir uygulaması, ön sipariş NFT’leri sunacak olan Trumore’da müzayedeye çıkarılacak. 5 Şubat Pazar akşamıbaşlamıştı.

Müzayede başlangıcındaki teknik aksaklıklar, NFT müzayedesinin 6 Şubat 09.30’a ertelenecek. sebep olmuştu. Ancak Kahramanmaraş’ta 6 Şubat 04.17 ve 13.24’te meydana gelen depremler, 10 ilde büyük yıkım ve ülke çapında yas ilan edilmesiyle planların bir süre ertelenmesini gerektirdi.

Togg’un 6 Şubat’ta ertelemeyi açıklamasının ardından 8 Mart’a kadar sessizliğini korudu. 8 Mart’ta yaptığı açıklamada NFT ihalesi için net bir tarih verilmediğini belirterek, ” daha sonraki bir tarihte yapılacak” bahsedildi.

Togg’a şikayetlerle ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu