Haber

Tortum Şelalesi için alışveriş alanları oluşturuldu

Tortum Şelalesi için alışveriş alanları oluşturuldu

Dünyanın en büyük şelalelerinden biri olan ERZURUM Tortum Şelalesi onarıldı. Vatandaşların ihtiyaçlarını giderebilecekleri ve alışveriş yapabilecekleri alanlar oluşturuldu.

Erzurum’un Uzundere İlçesi’nde bulunan, dünyanın sayılı şelalelerinden biri olan Tortum Şelalesi, UNESCO Dünya Mirası olmaya aday. Ziyaretçilerin şelalenin etrafında alışveriş yapabilecekleri, hatta su alacakları bir yer yoktu. Uzundere Belediye Başkanı Hilmi Aktoprak tarafından yaptırılan 10 adet satış birimi hizmete açıldı.

Temel ihtiyaç maddeleri, tost, sıcak ve soğuk içecek çeşitleri, yöresel eserlerin satıldığı büfeler de bölge halkına istihdam sağlamıştır. Böylece yılların en büyük ihtiyacı karşılanmış oldu. Vatandaşlar, büfelerin yapılıp hizmete girmesinden memnun olduklarını dile getirdi. Büfe sahipleri büfeleri ihale yoluyla teslim alarak kısa sürede hizmete açtı. Turizm döneminin açılmasıyla birlikte Şelale yoğun ziyaretçi almaya başladı. Bölgede vakit geçiren ziyaretçilerin en büyük eksikliği su ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilecek market ve büfelerin olmamasıydı. Böylece büfelerin açılmasıyla birlikte en büyük şelalelerden birindeki en büyük eksiklik giderilmiş oldu.

kaynasli-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu