Haber

Tunus Dışişleri Bakanı İsrail’in Gazze saldırılarını değerlendirdi

Tunus Dışişleri Bakanı Nebil Ammar’ın Filistin, Suriye ve Lübnan dışişleri bakanlarıyla İsrail’in Gazze saldırılarını görüştüğü bildirildi.

Tunus Dışişleri Bakanlığı, Ammar’ın görüşmelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanı Ammar’ın, Riyad’da düzenlenecek Arap Zirvesi hazırlıkları kapsamında bakanlar düzeyinde düzenlenen Arap Birliği olağanüstü oturumuna katıldığı belirtildi.

Ammar’ın, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el Maliki, Lübnan Dışişleri Bakanı Abdullah Buhabib ve Suriye Dışişleri Bakanı Faysal el Mikdad ile yaptığı görüşmelerde İsrail’in Gazze’ye yönelik “vahşi saldırılarını” kınadığı ve bu saldırılara son verilmesi çağrısında bulunduğu kaydedildi. .

Açıklamada, görüşmelerin Arap ve İslam dünyasının İsrail’in saldırılarına karşı ortak duruş sergileme çabalarına destek olmayı amaçladığı vurgulandı.

İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan (İİT) 8 Kasım’da yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını görüşmek üzere 12 Kasım 2023 Pazar günü Riyad’da acil zirve düzenleneceği duyurulmuştu.

Ayrıca Arap Birliği, Filistin ve Suudi Arabistan’ın talebi üzerine 11 Kasım 2023’te 30 Ekim 2023’te acil zirve yapılmasına karar verdi.

haber-beypazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu