Haber

Yunanistan Gazze’ye ilaç gönderdi

Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Yerapetritis, Yunanistan’ın Pazartesi sabahı askeri uçakla Gazze’ye ilaç göndereceğini kaydetti.

Yerapetritis, Yunan Parlamentosu’nda yaptığı konuşmada, Yunanistan’ın Filistin’de 1967 sınırlarına dayalı iki devletli çözümden yana tutumunun değişmediğini vurgulayarak, Atina’nın İsrail için Avrupa Birliği’ne (AB) 5 unsurlu önerisini hatırlattı. -Filistin çatışması.

Bu bağlamda Hamas’a tüm rehinelerin koşulsuz olarak serbest bırakılması çağrısı yapılması gerektiğini belirten Yerapetritis, İsrail’in savunma hakkını insan hakları hukuku çerçevesinde uygulaması gerektiğini vurguladı.

Yerapetritis ayrıca sivillerin korunması gerektiğini, Gazze’ye insani yardımın bir an önce ulaştırılması gerektiğini ve krizin çözümü için uluslararası bir konferans düzenlenmesi gerektiğini de belirtti.

Yunanistan’ın Filistin için Birleşmiş Milletler’e (BM) yaptığı yardım katkısının yanı sıra Gazze Şeridi’ne de insani yardım sağlamayı planladığını belirten Yerapetritis, “Pazartesi günü Hava Kuvvetlerine ait C-130 tipi bir uçak Gazze Şeridi’ne gönderilecek. İlaçlar derhal Gazze Şeridi’ne gönderilecek.” “Sabah (Yunanistan’dan) yola çıkacak.” söz konusu.

haber-kocarli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu