Haber

Antalya Muratpaşa mahalle iftarları devam ediyor

ANTALYA (İGFA) – Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin mahalle iftar yemekleri Ramazan’ın 16. gününde Yeşilbahçe ve Şirinyalı mahalleleri ile devam etti. Yeşilbahçe Mahallesi pazar yerinde düzenlenen iftarda yaklaşık 2 bin 500 kişi dualarla iftar etti.

Muratpaşa Belediyesi’nin iftar hazırlıkları saatler öncesinden başladı. Önce pazar yerine masa ve sandalyeler getirilerek tek tek yerleştirildi. Daha sonra sofra örtüleri serildi ve belediye aşevine hazırlanan çorba, kuru fasulye, pilav ve tatlıdan oluşan iftar yemeği getirilerek hazırlıklar tamamlandı. İftar yerinde çocuklar palyaçolar ve masal kahramanları ile oyunlar oynayarak ezanı beklerken, büyükler sıraya girerek yemeklerini aldılar. Okunan ezanla oruçlar Muratpaşa’nın iftar sofrasında dualarla açıldı. İftara Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın eşi Ümran Uysal’ın yanı sıra mahalle muhtarları katıldı.

Muratpaşa Belediyesi’nin iftarları önümüzdeki hafta Dutlubahçe, Bayındır, Meltem ve Soğuksu, Sedir, Kızıltoprak, Ermenek mahallelerinde devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu