Haber

Söğüt Belediyesi’nde Personele Yüzde 70 Zam

Söğüt Belediyesi’nde görev yapan ekip işçilerinin maaşları ile belediye şirketi çalışanlarının fiyatlarına yüzde 70 oranında zam yapıldı.

Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, ekip çalışanları ve çalışanlarla bir araya gelerek artışı değerlendirdi. Sever, “Günümüz koşulları ve çalışanlarımızın emeği göz önüne alındığında mevcut rakamı yetersiz buldum, bu nedenle daha rahat yaşamanız için önceki yıllarda yaptığım çalışmalar sonucunda artan maaşlarınızı belirledim. ve emeğinizin karşılığını alın.Belediyede çalışan ekip çalışanlarına yıllık 8 ikramiye verilirken, belediye şirket çalışanlarına 2 ikramiye veriliyor ve bunun için düzenlemeler yapılıyor.Biz de takım arkadaşlarımız gibi 8 ikramiye vermek istiyoruz.Ancak Kanunda belediye şirketlerine yılda 60 günden fazla ikramiye verilemeyeceği belirtiliyor. Ancak az önce de söylediğim gibi biz şirket çalışanlarımıza 60 günlük ikramiye üst sınırını veriyoruz. 2 kere, 4’er ikramiye yüzde 100 artışla veriliyor, böylece 3 ayda bir alabiliyorsunuz” dedi.

“Temmuz ayında bir zam daha yapılacak”

Belediye Başkanı İsmet Sever, temmuz ayında bir zam daha yapılacağını açıklayarak, “Temmuz ayı itibarıyla belediyemizde çalışan kadrolu personelimizin mevcut maaşlarına toplu sözleşmeyle yüzde 17 oranında zam yapılacak. Temmuz ayı itibarıyla belediyemizde çalışan kadrolu personelimizin mevcut maaşlarına yüzde 17 oranında zam yapılacak. Toplu sözleşmeyle şirket çalışanlarının mevcut maaşlarına yüzde 19 oranında zam yapılacak.” “Daha fazlası yapılacak” dedi. – BİLECİK

cungushaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu