Haber

Maduro Erdoğan fotoğrafıyla paylaştı: Yeni dünya birlik mesajı

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin törenine Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro da katıldı.

Törenin ardından Suudi Arabistan’a giderek Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman ile görüşmeye gelen Maduro, resmi sosyal medya hesabından Türkiye vurgusu yaptı.

YENİ DÜNYA İŞBİRLİĞİ MESAJI

Görüşmelere ve alınan kritik kararlara ilişkin paylaşımına Erdoğan’la fotoğrafını ekleyen Venezuela Devlet Başkanı, ” Türkiye ve Suudi Arabistan gibi dost ülkelerdeki uluslararası çalışma gündemimiz, stratejik alanlarda sağlam karşılıklı yardım ve fikir alışverişi köprüleri kurmamızı sağlayan tam bir başarı oldu. Yeni dünyanın birlik ve beraberliğinde kararlıyız.”ifadelerini kullandı.

KARDEŞİM RECEP TAYYİP ERDOĞAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim zaferinin ardından Erdoğan’la bir fotoğrafını paylaşan Nicolas Maduro, “Ağabeyim Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştüm ve Venezuela halkı adına Venezuela Cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı bir kez daha tebriklerimi ilettim. Türkiye Cumhuriyeti, ilişkilerimizi güçlendiren bir zaferdir.” dedi.

haberdivrigi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu