Haber

Malatyalı emeklilere zam sinyali!

MALATYA (İGFA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’da Kültür ve Turizm Bakanlığı Malet Konteyner Kent’te vatandaşlara seslendi.

Emeklilik yaşını bekleyen 2 milyon 250 bin kişinin sorununu çözdüklerini ifade eden Erdoğan, asgari emekli maaşını 7 bin 500 liraya, emeklilerin bayram ikramiyesini de 2 bin liraya çıkardıklarını söyledi.

Erdoğan, “Bu rakamı daha da yukarılara çıkarma sürecindeyiz” dedi. söz konusu.

“KALICI KONUT TESLİMLERİNE EKİM-KASIM AYI GİBİ BAŞLIYORUZ”

Malatya’da 70 bini deprem evi olmak üzere toplam 95 bin afet evi yapacaklarını vurgulayan Erdoğan, “Muhalefetin iftira attığı Hatay Defne hastanemizi 3 ayda hizmete açtık ve kabul etmeye başladı. Şimdi hedef 650 bin konut, 319 bini bir yıl içinde olacak” diyen Daimi konutların teslimine Ekim-Kasım aylarında başlıyoruz. Depremin ardından ülkemiz genelinde 130 bini konut, 36 bini köy evi ve 5 bini ahır olmak üzere 171 bini aşkın bağımsız bölümün yapım süreci başladı.”

Konuşmasında muhalefeti suçlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millet İttifakı ortağı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştirerek, “SSK’yı nasıl çökerttiğini biliyoruz. Bir şey olmaz. Bu işi bile dürüst yapamadı. 15 seçim, 15 mağlubiyet. şimdi yeni bir yenilgiye hazırlanıyor.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu